Poza Horyzont

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Tematyką tego tygodnia było zdrowie i prawidłowe odżywianie. Dzieci zapoznane zostały z piramidą żywienia, którą wspólnie omówiliśmy. Wyświetlony został filmik edukacyjny ,,Zbilansowana dieta dziecka”. Stworzyliśmy również mapę myśli – ZDROWIE. Zadaniem dzieci było wymyślanie, a następnie zapisywanie skojarzeń ze słowem zdrowie.

            Odbyły się zajęcia z robotyki podczas których dzieci miały możliwość samodzielnego zaprogramowania i sterowania robotem. Nie zabrakło również czasu na gry i zabawy według zainteresowań dzieci – zostało rozegranych wiele partii szachów oraz rund w „4 w rzędzie”. Wspólnie kolorowaliśmy i rysowaliśmy.

Kolejne zajęcia naukowo-techniczne przyniosły nam wiele frajdy, ale też dostarczyły nowej wiedzy na temat zdrowia człowieka. Dzieci tworzyły zdrowe jadłospisy. Dowiedziały się również jakich szkodliwych substancji chemicznych powinny unikać w swoich posiłkach. Wychowankowie badali zawartość witaminy C w różnych owocach, a także jak zachowuje się białko jajka kurzego, gdy doda się do niego wodę utlenioną.

Jak co piątek odbyły się zajęcia socjoterapeutyczne, podczas których dzieci dowiedziały się więcej o emocjach i uczuciach, których mogą doświadczać. Po raz pierwszy odbyły się zajęcia z języka angielskiego.

W naszej placówce nie zabrakło czasu na gry i zabawy – kreatywność ćwiczyliśmy poprzez grę w rysowane kalambury, spostrzegawczość dzięki grze „Dobble”, a skupienie rozgrywając kolejne partie „4 w rzędzie”.

Skip to content