Poza Horyzont

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMII

Tematyka tego tygodnia związana była z DNIEM ZIEMII, który przypada na 22 kwietnia.

Dzieci zostały wprowadzone w temat przy pomocy filmiku edukacyjnego. Zajęcia plastyczno-techniczne to  GĄSIENICE Z RECYKLINGU. Wykorzystując zużyte opakowania po jajkach, dzieci stworzyły kolorowe prace. Dzięki tym zajęciom dzieci dowiedziały się czym jest recykling.

            Odbyły się kolejne zajęcia z robotyki podczas których dzieci doskonaliły swoje umiejętności programowania robotów. Tego samego dnia korzystając z ładnej pogody, świetnie bawiliśmy się na placu zabaw i boisku szkolnym.

            22 kwietnia, we czwartek przy pomocy edukacyjnego filmiku przypomniane zostały dzieciom zasady segregacji śmieci. Kosze w naszej świetlicy zostały oznaczone odpowiednimi naklejkami. Następnie wspólnie wybraliśmy się na spacer na pobliskie osiedle żeby oczyścić je ze śmieci. Odbyły się również zajęcia naukowo-techniczne, które związane były z Dniem Ziemi. Dzieci stworzyły tematyczny plakat pod czujnym okiem prowadzącej, a następnie przeprowadziły kilka interesujących doświadczeń.

            W piątek dzieci ozdabiały swoje worki na obuwie, dzięki którym w naszej placówce panował będzie jeszcze większy porządek. Tydzień jak zwykle zakończyliśmy zajęciami socjoterapeutycznymi.

Skip to content