Poza Horyzont

Podróże małe i duże

W nawiązaniu do tematyki z poprzedniego tygodnia naszymi gośćmi byli Panowie policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Gorlicach. Rozmawiali z dziećmi o tym jak w bezpieczny sposób spędzić wakacje. W tym tygodniu podróżowaliśmy palcem po mapie, którą uczyliśmy się pracować. „Pakowaliśmy” plecak na wyprawę i mówiliśmy co należy zabrać ze sobą na wakacyjną wyprawę.

Jak zwykle pracowaliśmy z Panią Kasią podczas zajęć efektywnego uczenia się, z Panem Grzegorzem budowaliśmy i programowaliśmy roboty. Świetnie bawiliśmy się z Panią Eweliną w czasie zajęć ruchowych. Odbyły się też zajęcia korekcyjno-kompensacyjne oraz socjoterapia. Dzieci pracowały również z logopedą.

Odbyła się również międzyświetlicowa zabawa w podchody, podczas której dzieci szukały i rozwiązywały zadania ukryte w plastikowych jajkach.

 Najważniejszym dniem tygodnia był czwartek, ponieważ odwiedziliśmy „Skrawek nieba” w Łosiu. Na miejscu dzieci uczestniczyły w warsztatach robienia szałasu w lesie, tworzenia lasu w słoiku oraz pieczenia pizzy. Dzieci wróciły do domów zmęczone, ale bardzo zadowolone.

Skip to content