Poza Horyzont

Książka naszym przyjacielem

Książka naszym przyjacielem – to hasło towarzyszyło nam przez ostatni tydzień.

Odbyły się pierwsze zajęcia z Panią Logopedą – wstępna diagnoza, a następnie zajęcia doskonalące umiejętności mówienia. Kolejne zajęcia korekcyjno-kompensacyjne pomogły dzieciom, które tego potrzebowały.

Dzieci miały możliwość zobaczyć film edukacyjny o historii książek, dzięki któremu dowiedzieliśmy wielu ciekawych rzeczy. Następnie poprzez burzę mózgów stworzyliśmy mapę myśli z centralnym słowem – KSIĄŻKA. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością, dzięki czemu na mapie zapisaliśmy sporo skojarzeń. Rozmawialiśmy o tym jak należy zachowywać się w bibliotece oraz o naszych ulubionych książkach.

Tematyką zajęć plastyczno-technicznych było wykonanie własnej zakładki do książki. Dzieci wykazały się kreatywnością tworząc różnokolorowe wzory. Kolejnego dnia zadaniem wychowanków było ozdobienie litery na którą zaczyna się ich imię. Powstała kolorowa i błyszcząca dzięki brokatowi dekoracja.

W tym tygodni odbyły się wybory do Samorządu Świetlicy. Dzieci wybierały spośród pięciu kandydatów. Przewodniczącym został Eryk Korzeń, a jego zastępcami Wiktoria Ligęza oraz Miłosz Machowski.

Podczas zajęć naukowo-technicznych dzieci poznały budowę mikroskopu oraz dowiedziały się jak należy go obsługiwać. Następnie obserwowały różne preparaty, a także miały możliwość stworzenia własnego. Zajęcia sprawiły dzieciom ogromną radość, ale też dostarczyły dużo wiedzy.

Piątek to oczywiście zajęcia socjoterapeutyczne, które pomagają dzieciom poznać samych siebie oraz nauczyć się jak budować poprawnie relacje z innymi ludźmi. Jak zwykle nie zabrakło czasu na gry i zabawy według zainteresowań dzieci.

Skip to content